web tasarım blog

Rize Reklam Ajansı

Rize Reklam Ajansı

Rize  Reklam, Rize Reklam Ajansı, Rizedeki Reklam Ajansları Hangileri, Rizede Reklam Ajansı Arıyorum, Rizede Reklam Ajansı var mı ? Sorgularıyla Rizede reklam ajansı arayan siz değerli ziyaretçimiz, İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Rizede reklam ajansı hizmeti veriyoruz.

Rize ve Tüm Türkiyede uzun yıllardır reklam ajansı, tanıtım faaliyetleri, internet reklamları, web tasarım hizmetleri, eticaret sitesi, Google reklamları konusunda hizmet veriyoruz.

rize-reklam

 

Rize

Rize ilimizden biraz bahsetmek isteriz sonrasında hizmetlerimizi aktaralım. Rize, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Coğrafi konum olarak il, Türkiye’nin kuzeydoğusunda, Karadeniz sahil şeridinde yer almaktadır. İlde toplam on iki adet ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Rize il merkezi, Ardeşen, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, Kalkandere, Pazar, Çamlıhemşin, Çayeli, İkizdere ve İyidere’dir. İlin son alınan verilere göre toplam nüfusu ise 329.779’dur.

Toplam yüz ölçümü 3.920 km2 olan Rize il topraklarının % 78’i dağ ,% 21’i plato ve %1’i ise ovalardan meydana gelmektedir. Yine Rize il topraklarının %48’ i ormanlık arazi, % 24’ü çayır ve mera, %21 ‘i ise tarıma elverişli araziden meydana gelmektedir. İlde bulunan başlıca dağlar; Barut Dağı, Üçdoruk Dağı, Hunut Dağı, Ziglat Dağı, Demir Dağı ve Tekfur Tepesi’dir. İlde bulunan dağlar denize paralel uzanmaktadır. Geniş otlak ve çayırların bulunduğu ilde ova sayısı ise oldukça azdır. İlde bulunan başlıca akarsular; İyidere, Büyük Dere, Fırtına Deresi, Ortaköy Deresi ve Çağlayan Deresi’dir.

Türkiye’nin en yağışlı bölgelerinden olan Rize’de iklim kıyıdan uzaklaştıkça sertleşmeye başlamaktadır. İlde yazlar ve kışlar genellikle ılık geçmektedir. Aldığı yağış miktarı sebebi ile ilde bitki örtüsü ise oldukça gür, çeşitli ve yoğundur.

Tarım

İlde ekonomi çay tarımı ve çay işleme sanayiine dayanmaktadır. Bunun dışında ilde aktif olarak gerçekleştirilen diğer ekonomik faaliyetler ise sebzecilik, meyvecilik, hayvancılık, balıkçılık, ormancılık, madencilik ve sanayidir.

İl topraklarının yalnızca %1’inin ovalardan oluşmasından dolayı Rize’de tarımsal faaliyetler den meyvecilik ve sebzecilik çok fazla yapılamamaktadır. İlde yetiştirilen başlıca tarımsal ürünler ise şunlardır; mısır, fasulye, patates, Armut, elma, fındık ve mandalinadır.

Sanayi

İlde bir diğer ekonomik faaliyet olan hayvancılıkta ise arıcılık üzerine yoğunlaşılmıştır. Özellikle Anzer Balı Rize’nin oldukça meşhur balı olarak yer almaktadır. Burada üretilen balın tüm yurt içi piyasalara önemli oranda ihracı yapılmaktadır.  İlde yapılan balıkçılık faaliyetleri, ise diğer ekonomik faaliyetlere göre oldukça ileri seviyededir. İlde balıkçılıktan elde edilen balık türleri ise şunlardır; hamsi, kefal, istavrit, palamut, barbunya, kalkan, zargana, izmarit, mezgit, lüfer, kırlangıç, torik, karagöz, tirsi ve levrek. İl kıyıları bol ve kaliteli balık potansiyeline sahiptir. İlde bulunan başlıca maden rezervleri; bakır, manganez ve kaolindir.

İklimi ve aldığı yağış miktarı ile çay üretimine uygun olan Rize’de en önemli ekonomik kaynak yine çay tarımıdır. İlde 40.000 hektarlık çay bahçeleri ile ortalama 400.000 ton çay yetiştirilmektedir.

rize-reklam-ajansı

İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları; yedek parça ve tamiratı fabrikası, çay fabrika ve atölyeleri, un fabrikaları, kereste fabrikaları, döküm fabrikaları, alüminyum eşya üreten fabrika, çivi ve tel fabrikası, balık unu ve yağı fabrikası ile şekerli yiyecekler üreten fabrika.

Bu bilgiler ve bu veriler üzerine Rize ilimizde tarım, hayvancılık, gıda, denizcilik, balıkçılık, çay ve maden üretimi konusunda oldukça etkili bir rekabet, oldukça önemli bir reklam ihtiyacı gözlemlenmektedir.

Rizedeki büyük ve orta ölçekli firmalarımızın talebini karşılayabilecek reklam ajansının bulunmaması sebebiyle Rize firmalarımız il dışındaki reklam ajanslarından hizmet alabilmektedir.

Rizede reklam ajansı, internet reklamları, web tasarım, seo çalışması, video reklamları, google reklamları, eticaret, logo tasarımı, grafik tasarım konularında hizmet veriyoruz. İnnova Reklam Ajansı Olarak Bizler Rizede reklam ajansı hizmeti veriyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …