Sakarya Reklam Ajansı

Sakarya Reklam Ajansı, Sakarya Reklam Ajansı, Sakarya’da reklam ajansı var mı? Sakarya’daki reklam ajansı isimleri, Sakarya’da reklam ajansı arıyorum. Sorgularıyla web sitemize ulaşan değerli ziyaretçimiz. İnnova Reklam Ajansı olarak bizler internet  reklamları, dijital medya reklamları konusunda hizmet veriyoruz.

sakarya-reklam-ajansı

Sakarya

Sakarya, Marmara Bölgesi’nde yer alan, Türkiye’nin e-n kalabalık yirmi ikinci ilidir. Son alınan verilere göre ilin toplam nüfusu 953.181, nüfus yoğunluğu ise 190’dır. İlde toplam on altı adet ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü ve Taraklı’dır.

Bulunduğu coğrafi konum itibari ile Karadeniz ve Marmara bölgelerinin iklim özelliklerini taşıyan Sakarya’da, Karadeniz kıyı ve doğuda Karadeniz iklimi, batı ve güney kısımlarında ise Marmara iklimi özellikleri görülmektedir. Yine bulunduğu coğrafyaya bağlı olarak yüksek yağış potansiyeline sahip olan Sakarya’da bitki örtüsü de buna bağlı olarak oldukça yoğun ve çeşitlidir.

Toplam yüz ölçümü 4.878 km2 olan Sakarya il topraklarının  34’ü dağlardan, % 44’ü platolardan ve % 22’si ovalardan oluşmaktadır. Yine il topraklarının %45 ‘i orman ve fundalıklardan, %47’si tarıma elverişli araziden, %3,5’i ise mera ve çayırlardan meydana gelmektedir.

Coğrafya

İlde bulunan başlıca dağlar; Samandağları, Keramali Dağı, Karadağ, Dikmentepe ve Çamdağ Tepesi’dir. Plato bakımından oldukça zengin olan ilde bulunan başlıca platolar ise; Kocaeli Platosu, Ziyârettepe, Turnalık, Gındına, Keremali, Katırözü, Acella, Dikmen, Soğucak, Çiğdem ve Çataltepe platolarıdır. İlde bulunan başlıca ovalar; Adapazarı Ovası, Pamukova ve Söğütolüovası’dır. Adapazarı Ovası; Türkiye’nin en büyük vadilerinden biri olarak yer almaktadır. Pamukova; Sakarya Vadisi’nden sonra gelen en büyük ikinci ovadır. İlde bulunan akarsular ise; Sakarya Nehri, Geyve Suyu, Alaçam Deresi, Mudurnu Çayı, Çark Suyu, Melen Deresi, Kabalık Deresi, Yayla Deresi, Seve Deresi, Yırtmaç Deresi, Karakaya Deresi, Fabrika Deresi, Balıklı Deresi, Bıçkı Deresi ve Gürcü Deresi’dir.

İlde bulunan en önemli göl Sapanca Gölü’dür. İlde bulunan diğer göller; Gökçeören Gölü, Poyrazlar Gölü, Taşkışık Gölü, Küçük Akgöl, Büyük Akgöl ve Acarlar Gölü’dür.

Ekonomi

Ekonominin tarım ve sanayiye dayalı olduğu Sakarya’da, çalışan nüfusun % 65’i tarım, % 15’i ise sanayi sektöründe çalışmaktadır. Ekonomik anlamda her geçen yıl hızla gelişme kaydeden ilin ekonomisi, diğer illere göre daha hızlı ilerleme kaydetmektedir.

Tarım

İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; buğday, arpa, mısır, fasulye, şekerpancarı, ayçiçeği, patates, soğan, tütün,  elma, armut, ayva, erik, kiraz, şeftali, ceviz, fındık, kestane, çilek, üzümdür. Modern tarımın en belirgin olarak yapıldığı illerimizden olan Sakarya’da, patates ve şekerpancarı en fazla yetiştirilen tarımsal ürünler arasında yer almaktadır.

İlde gerçekleştirilen bir diğer ekonomik faaliyet olan hayvancılıkta Sakarya, özellikle ipekböceği, sığır ve balık konusunda gelişmiştir.

İl topraklarının %45’inin ormanlarla kaplı olduğu Sakarya’da, 200 bin hektar ormanlık arazi, 20 bin hektar ise fundalık bulunmaktadır. İl ormanlarından yıllık 300 m3 sanayi odunu, 240 bin ster ise yakacak odun elde edilmektedir. İl ormanlarından bulunan başlıca ağaç türleri ise; kayın, gürgen, meşe, dişbudak, kestane, çınar ve çam ağacıdır. İlde bulunan başlıca maden rezervleri demir, mermer, bakır, manganez, asbest, talk ve kil yataklarıdır.

Dünden bugüne önemli gelişme kaydeden Sakarya sanayisi bugün 1.500 civarı işletmeye sahiptir. İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları; kiremit, tuğla, mermer, kireç, kimyevî maddeler, kauçuk, orman ürünleri, lâstik, pipo, vagon,  vinç ve palanga, tel, dişli, otomobil, yedek parça, metal, gıda, hayvan yemi, süt,  şeker, nişasta ve yağ fabrikalarıdır.

Sakarya reklam, Sakarya’da reklam  ajansı, Sakarya reklam ajansları, Sakaryadaki reklam hizmetleri, Sakarya reklam ajansı isimleri, Sakarya’da dijital  reklam ajansları, Sakarya en iyi reklam  ajansı, Sakarya en iyi reklamcılar, Sakarya’da reklamcılar, Sakarya reklam tanıtım konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

 

5/5 - (1 vote)