web tasarım blog

Samsun Reklam Ajansı

Samsun Reklam Ajansı

Samsun Reklam Ajansı, Samsundaki Reklam Ajansları, Samsundaki En İyi Reklam Ajansları Hangileri ? Samsunda Dijital Reklam Ajansı var mı ? Samsunda başarılı reklam ajanslarının isimleri gibi sorgularla web sitemize ulaşan değerli ziyaretçimiz, İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Samsunda reklam ajansı, dijital medya hizmetleri, reklam kampanyaları, web tasarım, internet reklamları, seo çalışması, tanıtım hizmetleri veriyoruz. Dilerseniz biraz Samsun ilimizi birlikte tanıyalım.

samsun-reklam-ajansı

Samsun

Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan bir ilimizdir. İlin toplam nüfusu son alınan verilere göre 1.281,484, nüfus yoğunluğu ise 137 km2’dir. İl Türkiye’de en bulunan en kalabalık on altıncı şehir olarak yer almaktadır. İlde toplam on dört adet ilçe bulunmaktadır. Bunlar; 19 Mayıs, Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Bafra, Canik, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik,  Salıpazarı, Tekkeköy, Temre, Vezirköprü ve Yakakent’tir.

Kara iklimi ve Akdeniz ikliminin görüldüğü Samsun’da genelde ılıman bir iklim hakimdir. Samsun ilimizin kıyı şeridinde Akdeniz iklimi hüküm sürerken, ilin iç kesimlerinde ise kara iklimi hakimdir. İl yazları yoğu sıcak, kışları ise aşırı soğuk ve yağışlıdır. Aldığı yağış miktarı nedeniyle gür ve zengin bir bitki örtüsüne sahip olan il topraklarının %48’i orman, %3’ü mera ve çayır, %47’si tarıma elverişli araziden meydana gelmektedir. Yine il topraklarının  % 50’ si dağ, % 32’si plato ve % 18’i ovalarla kaplıdır. İlin güney kesimi dağlık, kuzey kesimi ise yayla ve platolardan meydana gelmektedir. İl ormanlarında görülen ağaç türleri ise meşe, gürgen, kestane, ıhlamur, kayın ve dişbudaktır.

İlde bulunan başlıca dağlar; Dağları, Çangal Dağları, Akdağ, Kozadağ, Bünyan Dağı, Hacılar Dağı, Akpınar ve Böğürtlen dağlarıdır. İlde bulunan başlıca yaylalar; Lâdik, Havza, Vezirköprü ve Kavak, ovalar; Bafra Ovası ve Çarşamba Ovası’dır. Akarsu ve göl bakımından oldukça zengin olan Samsun’da bulunan akarsu ve göller ise Kızılırmak, Yeşilırmak, Karaboğaz Gölü, Tuz Göl, Liman Gölü, Dutdibi Gölü, Balık Gölü, Hayırlı Göl, Uzun Göl, İnegöl, Tombul Göl, Gernek Gölü, Koca Göl, Akmaz Göl, Akarcık Göl ve Dumanlı Göl’dür.

Tarım

Büyük ölçüde tarıma dayalı ekonomisi olan Samsun’da tarımın yanında sanayi ve ticaret hızla gelişmeye devam etmektedir. Özellikle bulunduğu coğrafi konum itibariyle kara, deniz ve hava yolundaki ticaret akışı il ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam etmektedir.

İlde faal nüfusun yaklaşık %65’inin tarım ile uğraşmaktadır. Bol yağış alan verimli toprakları sayesinde hemen hemen her türlü tarımsal ürünün rahatlıkla yetiştirilebildiği il aynı zamanda Türkiye’de bulunan en verimli ovalara sahiptir. İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri;  buğday, çavdar, yulaf, mısır, pirinç, nohut, fasulye, şekerpancarı, ayçiçeği, bol miktarda soya, soğan, sarımsak, patates ve her çeşit sebze, bilhassa domates, biber, lahana, pırasa, patlıcan, taze fasulye, ıspanak, salatalık, barbunya, tütün, fındık, armut, şeftali, erik, ceviz, kızılcık ve kirazdır. İlde en fazla yetiştirilen ürünler tütün, mısır ve fasulyedir. Ayrıca mısır ve fasulyenin Türkiye’de en fazla yetiştirildiği il yine Samsun’dur.

Ekonomi

Samsun’da tarımdan sonra gelen bir diğer ekonomik kaynak ise hayvancılıktır. Sahip olduğu iklim koşullarının hayvancılığa müsait olduğu ilde sığır, koyun, kıl keçisi, kümes hayvanları ve arıcılık etkin olarak yapılmaktadır. İlin diğer ekonomik kaynakları ise ormancılık, madencilik ve sanayidir. İlde bulunan tek maden rezervi ise kömürdür.

Samsun merkez internet reklamlarıyla ilgili oldukça rekabetli bir şehirdir, şehirde, rent acar, otel, restoran, kafeler, emlak sektörü, nakliyat sektörüyle ilgili yoğun rekabet bulunmaktadır.

Samsunda reklam ajansı olarak hizmet veren kreativ reklam firmaları ya gelişen teknolojiyi tam takip edememiş yada yüksek fiyat sunan reklamcılarla dolu olduğu için reklam vermek isteyen firmalar dışardan reklam ajanslarına ihtiyaç duyabiliyor.

samsunda-reklam-ajansı

Son yıllarda hızla gelişme gösteren sanayiye sahip olan Samsun’da yaklaşık üç bin civarı işletme bulunmaktadır. İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları sigara fabrikaları, un fabrikaları, kereste, tuğla ve kiremit fabrikaları, çeltik fabrikaları, dokuma fabrikaları, ilaç fabrikaları, araç yedek parça fabrikaları, yem fabrikası, mısır özü nişasta ve glikoz fabrikası, plâstik eşya fabrikası, boru ve tel fabrikası, kireç fabrikaları ile haşere ve zirai ilâç sanayi fabrikaları, tuz ve baharat imalat sanayii, ekmek fabrikaları, mobilya fabrikaları, azot sanayii fabrikaları, bakır fabrikası,  süt fabrikası, yağ fabrikaları, çimento fabrikası, sunta fabrikası, şeker fabrikası, sigara fabrikası, çuval fabrikası, lastik fabrikası, konserve fabrikası, dişli imalat ve motor yenileme fabrikası, lokum, helva, reçel fabrikaları.

Bu firmalar arasında reklam ihtiyacı oldukça yoğun rekabet de oldukça yoğundur.

İle ulaşım kara yolu, deniz yolu, hava yolu ve demir yolu ile sağlanmaktadır. İlde biri devlet olmak üzere iki adet üniversite bulunmaktadır. Bunlar; Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Canik Başarı Üniversitesi’dir.

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Samsun reklam ajansı, Samsunda Reklam Ajansı, Samsunda Reklamcılar, Samsun Reklam Şirketleri, Samsun Reklam Firmaları, Samsun Web Tasarım Seo Firmaları, Samsun Kreativ Reklam Ajansları, Samsundaki en iyi reklam ajansları, Samsundaki en başarılı reklam ajansları, Samsunda reklam tanıtım hizmetleri veriyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …