Sinop Reklam

Sinop Reklam, Sinop Reklam Ajansı, Sinop Reklam Ajansları konusunda Sinopta Hizmet Veriyoruz. Sinopta reklam ajansı arayan tüm firma ve kişileri İnnova Reklam Ajansı’na bekliyoruz. İnnova Reklam Ajansı olarak Sinop’daki hizmetlerimizi Sinop ilimizi inceleyerek aktaralım.

Sinop, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. İlde toplam dokuz adet ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Sinop İl Merkezi, Ayancık, Boyabat, Dikmen, Durağan, Erfelek, Gerze, Saraydüzü ve Türkeli’dir. İlin toplam nüfusu son alınan verilere göre 60.880, nüfus yoğunluğu ise 34,13 km2’dir.

sinop-reklam-ajansı

Sinop

Sinop ilimiz bulunduğu coğrafi konumu itibariyle Batı Karadeniz iklimi özelliklerinin hakim olduğu Sinop’ta genelde ılıman bir iklim görülmektedir. İlde genellikle nem ve yağış yoğun olarak yaşanmaktadır. Aldığı bol yağış ve verimli toprakları sayesinde zengin bitki örtüsü ve ormanlara sahiptir. Sinop’ta yine oldukça çeşitli orman ve bitki türleri mevcuttur. İl ormanlarında bulunan ağaç türleri; çam, köknar, meşe, gürgen, kayın, dişbudak, karaağaç ve kavaktır. Ahşap ve kerestecilik ile ilgili firmalar bulunmaktadır. Firmaların internet reklamları, reklam ajansı, web tasarım hizmetleri ihtiyacı bulunmaktadır.

Sinop’un toplam yüzölçümü 5.862 km2 olan il topraklarının  % 74’ü dağ, % 23,5’i plato ve % 2,5’u ise ovalardan meydana gelmektedir. Yine il topraklarının  % 62’si orman ve fundalık, % 33’ü ekili ve dikili arazi, % 4’ü ise çayır ve meralardan oluşmaktadır.

İlde bulunan başlıca dağlar; İsfendiyar Dağları,  Sandökük Tepesi, Zindan Dağı, Çangal Dağı ve Göktepe’dir. İlde bulunan plato ve yaylalar; Altmışdört, Güdekoğlu, Avlağısökü, Altınyayla, Çam, Kuzfındık, Aluç, Mehmetli, Gündüzlü, Maruf, Kumlu, Yaylacık, Darıözü, Doğaçam, Bayat, Sakızlı, Yassıalan, Gökalan ve Buzluk’tur. Ovalar; Boyabat Ovası Gökırmak, Asarcık, Arın ve Gâzidere Ovası, Karasu, Aksaz ve Sarıkum ovaları. Zengin su yataklarına sahip olan Sinop’ta bulunan en önemli akarsu Gökırmak’tır. İlde bulunan diğer akarsular; Karasu Çayı, Ayancık Çayı, Karlık Çayı, Kanlı Çayı ve Kabalı Çayı’dır. İlde bulunan göller ise; Sarıkum Gölü’dür.

Nüfus yoğunluğu, doğal güzellikleriyle iç ve dış turizme açık olan ilimiz turizm konusundaki firmalarımızın rekabeti oldukça yoğundur.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Elbette büyük illerle kıyaslandığında rekabet daha düşük büyük illerimize göre ancak kendi çevresindeki illere göre oldukça güçlü firmaları bünyesinde barındırır.

Tarım

Tarıma elverişli arazisi az olmasına rağmen il ekonomisinin tarıma dayalı ilerlediği Sinop’ta, faal nüfusun yaklaşık %80’i tarımla uğraşmaktadır. Tarım dışında il ekonomisine katkı sağlayan diğer faaliyetler ise balıkçılık, ormancılık ve hayvancılıktır. Çoğunlukla tarla tarımının yapıldığı ilde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri ise; kestane, armut, kiraz, muşmula, buğday, arpa, mısır, pirinç, mahlut, fasulye, bezelye, tütün, şekerpancarı, kızılcık ve cevizdir. İlde en fazla üretimi yapılan ürünler kestane, ceviz ve pirinçtir.

İlin ikinci geçim kaynağı ise hayvancılıktır. Sahip olduğu yaylalar ile hayvancılığa oldukça müsait olan ilde daha çok yetiştiriciliği yapılan hayvanlar koyun, sığır, kıl keçisi, tiftik keçisi ve hindidir. Bunların dışında arıcılık faaliyetleri de yapılmaya ve geliştirilmeye devam etmektedir. Balıkçılık ise yine Sinop halkının önemli geçim kaynakları arasında yer almaktadır. İlde avlanan başlıca balık türleri;  hamsi, barbunya, lüfer, mezgit, istavrit, palamut, kefal, çinekop, kalkan, tatlı su kefali ve sazandır.

Sanayi

İlin diğer geçim kaynakları ise ormancılık ve sanayidir. Özellikle ormancılık alanında oldukça gelişmiş olan ilde 310 bin hektar ormanlık alan, 53 bin hektar ise fundalık alan bulunmaktadır.  Sanayi ise ilin coğrafi özellikleri nedeniyle diğer faaliyetlere göre çok geride kalmıştır. Arazi yapısı ve coğrafi özellikleri nedeniyle çok fazla gelişmenin yaşanmadığı sanayi sektöründe gelişmeyi engelleyen bir diğer neden ise liman ve vb. koşulların yetersiz kalışıdır. İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları; kereste fabrikası, tuğla-kiremit fabrikası, tekstil fabrikası, gıda fabrikası, balık ve balık ürünleri fabrikası, çeltik fabrikaları,  cam fabrikası ve peynir-tereyağı fabrikasıdır. Bu fabrikalarımızın reklam, tanıtım, web tasarım, eticaret sitesi konusunda ihtiyaçları vardır.

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Sinop Reklam Ajansı, Sinop’ta reklam ajansı, Sinop Reklam Ajansları, Sinop internet reklamları, Sinop reklam hizmetleri, Sinopta web tasarım, Sinopta eticaret sitesi tasarımı, Sinopta grafik tasarım, Sinopta logo tasarım, Sinopta reklam konularında tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)