Slogan Tasarımı

Slogan Tasarımı, Slogan Nedir ? Slogan Ne İşe Yarar ? Slogan Hangi Mesajları İçerir ? Etkiliyeci Bir Slogan Hangi Mesajları İçermelidir ? Afyonkarahisar’da firmalara ve şirketlere slogan tasarımı yapan yerler var mıdır ?

slogan tasarımı

slogan tasarımı

Slogan Nedir?

Slogan, grupların, örgütlerin, toplulukların hatta kurumların amaç ve hedeflerini bir bütün olarak ifade eden söz ya da sözcük listesine verilen isim olarak karşımıza çıkıyor. Bir diğer adı ise Motto. Peki slogan ne işe yarar? Neden slogan kullanmaya ihtiyaç duyulur?

İyi bir Slogan Tasarımı nasıl olmalıdır?

Tanımında da bahsedildiği gibi slogan, amaç ve içeriği bir bütün olarak bünyesinde tutan, kişi ya da kuruluşların marka değerinin oluşmasında yapı taşı olan önemli bir iletişim aracıdır. Üniversite, kurum, şehir, ülke ve daha birçok yerin sloganı yani mottosu mevcuttur. Örneğin Coca Colanın Mutluluğa Kapak Aç! Sözü güzel bir slogan örneğidir. Görüldüğü gibi başarılı marka, kurum ya da bireyler sağlam ve kaliteli sloganlar ile öne çıkmaktadır.

Peki neden slogan kullanmaya ihtiyaç duyarız? Var olan marka değerini piyasada bulunan rakiplerden ayırmak ve fark yaratmayı sağlaması birincil nedendir. Yukarıda vermiş olduğumuz örnekte de olduğu gibi slogan markanın hatırlanabilir olması için oldukça önemlidir.Akılda kalıcılığın yanında marka bilinirliğini sağlaması da sloganın bir diğer kullanılma nedenidir. Oluşturulan sloganlar markanın vizyon ve misyonu ile bütünleşik olmalı, aynı zamanda duyulduğunda ya da görüldüğünde akla simgelenen markayı getirmelidir. Bu yüzden Slogan Tasarımı yapılırken bu özellikler dikkate alınmalı, detaylı bir çalışma yapılmalıdır.  İyi bir Slogan Tasarımının bünyesinde barındırdığı unsurlar ise şunlardır;

Orjinallik ve etkiliyicilik iyi bir Slogan Tasarımı için olmazsa olmazlardandır. Çünkü markanın Slogan Tasarımı yapılırken en önemli pay orijinal olmasıdır. Sloganın etkileyici olması için ise kısa olması şarttır. Bir ile dört kelime arasında tasarlanan sloganlar hem akılda kalıcılığı hem de anılması için en ideal olanlardır. Slogan Tasarımının aynı zamanda kalıcı yani süreklilik arz edecek şekilde olması, akıllarda kalması, albenili yani iddaalı olması gerekmektedir.

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Afyonkarahisar’da slogan  tasarımı, slogan geliştirme, firma imajı kazandırma, jenerik markalaşma yolunda yanınızdayız…

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (3 votes)