SSL sertifikası kurulumu

SSL nedir, SSL sertifikası nasıl kurulur?
SSL: SSL (Secure Sockets Layer), internet üzerinde iletişim kurulan web siteleri arasında güvenli veri iletimini sağlayan bir kriptografik protokoldür. SSL sertifikası ise bir web sitesinin güvenli olduğunu ve kullanıcı verilerinin korunduğunu doğrulayan dijital bir belgedir.

SSL Sertifika Kurulumu neden önemlidir?

SSL sertifikaları, web tarayıcısı ve web sunucusu arasında şifreli bir bağlantı kurarak iletilen verilerin gizliliğini sağlar. Bu sertifikalar, kullanıcıların web sitesine güvenli bir şekilde bağlanmalarını ve hassas bilgileri (kredi kartı numaraları, kullanıcı adları, kişisel veriler, şifreler vb.) girdiklerinde bu bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesini önler.

Bir SSL sertifikası, bir sertifika otoritesi (Certificate Authority – CA) tarafından verilir. Sertifika otoriteleri, web sitesinin kimliğini doğrulamak için çeşitli doğrulama süreçleri kullanır ve ardından web sitesinin adını, sahibini ve sertifika türünü içeren dijital bir sertifika sağlarlar.

SSL sertifikası kurulumu

Web sitemde güvenli değil uyarısı çıkıyor

Web sitemde güvenli değil uyarısı çıkıyor. Bu ne demektir? Web sitem güvenli olduğu halde web sitemin ziyaretçileri sitemin güvenli olmadığı şeklinde bir uyarı alıyorlar. Satışlarımı ve web sitesi ziyaretçileri olumsuz etkiliyor. Bu bir hata mı?, bu uyarıyı web sitemde neden görüyorum? Bu soruları bir çok web sitesi sahibinden alıyoruz. Bunun sebebi web sitenizin bir SSL sertifikasının bulunmamasıdır.

Google ve diğer bir çok internet tarayıcısı son birkaç yıldır yaptıkları güncellemelerde SSL sertifikası bulunmayan siteleri güvenilmeyen site olarak işaretledi. Günümüzde kişisel verilerin güvenliği kuralları, kredi kartı bilgileri, veri güvenliği konuları yüksek önem arz ediyor. Bunların daima korunması gerekiyor. Bir çok ülke bu konuda kanunlar çıkardı, bu kanunlar kapsamında arama motorları da alt yapısını güncelleyerek SSL sertifikasını zorunlu kıldılar. Bu sebeple bu uyarıyı alıyorsunuz. Hemen bizi arayın ve SSL sertifika kurulumunu hemen yapalım.

SSL sertifikası kurulumu

SSL sertifikası kurulumu

SSL sertifikaları web tarayıcıları tarafından da tanınır. Güvenli bir web sitesine bağlandığınızda, tarayıcınız adres çubuğunda bir kilit simgesi veya “https://” ön eki görüntüler. Bu, sitenin SSL sertifikasına sahip olduğunu ve güvenli bir bağlantı üzerinden veri iletişimi sağladığını gösterir.

SSL Sertifikası satın alma süreci

SSL sertifikaları genellikle yıllık olarak satın alınır ve web hosting sağlayıcınız veya bir sertifika otoritesi üzerinden temin edilebilir. Web hosting sağlayıcınızın veya sertifika otoritesinin sunduğu farklı SSL sertifikası türleri ve fiyatlandırmaları olabilir. Genellikle, temel SSL sertifikaları (tek alan adı) ücretsiz olarak sunulurken, daha karmaşık ihtiyaçlara yönelik sertifikalar (çoklu alan adları, genişletilmiş doğrulama vb.) ücretli olabilir.

Web sitenizi güvence altına almak ve kullanıcılarınızın gizliliğini korumak için SSL sertifikası kullanmanız önemlidir. Ayrıca, SSL sertifikası, web tarayıcıları tarafından güvenilir bir web sitesi olarak kabul edilmek için SEO (arama motoru optimizasyonu) açısından da önemlidir. İnnova Web Tasarım Ajansı olarak tasarladığımız her yeni web sitesini SSL kurulumu ile birlikte teslim ediyoruz. Sonraki yıllarda SSL sertifikasının da yenilenmesini sağlıyoruz. Bir web siteniz var fakat SSL sertifikası kurulu değil ise hemen sizin için kurulum yapalım.

SSL sertifikası kurulumu

SSL sertifikası kurulumu

SSL sertifikası kurulumunu nasıl yapıyoruz?

SSL sertifikası kurulumu nasıl yapılır, SSL Nedir? SSL (Secure Sockets Layer), web sitelerindeki veri güvenliği ve gizliliği sağlamak için kullanılan bir güvenlik protokolüdür. SSL protokolü, bir web sitesi ile kullanıcının tarayıcısı arasındaki bağlantıyı şifreler ve güvence altına alır. SSL sertifikası ise, web sitesinin SSL protokolünü kullanarak güvenli bir şekilde iletişim kurduğunu onaylayan bir dijital sertifikadır.

Bir web sitesi sahibi, bir SSL sertifikası satın alarak web sitesinin URL’sinin önüne “https” ekleyebilir. Bu, web sitesinin kullanıcılarla güvenli bir şekilde iletişim kurduğunu gösterir. SSL sertifikaları, web sitelerindeki hassas bilgilerin (örneğin, kullanıcı adları, şifreler, kredi kartı bilgileri) kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesini engeller. Web sitesi sahiplerinin ve kullanıcıların verilerinin korunmasını sağlar.

SSL sertifikaları, güvenilir üçüncü taraf sertifika otoriteleri (CA) tarafından verilir. Bir web sitesi sahibi, bir SSL sertifikası satın alırken, bir CA’den bir sertifika talebinde bulunur. CA, web sitesinin kimliğini doğruladıktan sonra, SSL sertifikasını web sitesi sahibine verir. Bu süreç, web sitelerinde güvenliği ve gizliliği sağlamak için önemlidir.

Hemen SSL sertifikası kurulumu için 0532 683 1343 nolu hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen bizi arayarak örnek web tasarımlarımızı görebilirsiniz. Bizden fiyat teklifi alabilir, sizde bir web sitesi sahibi olabilirsiniz.

Mobil gsm numaramız 0532 683 13 43

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (4 votes)