SSL Sertifikası Satın Al

SSL Sertifikası Satın Al, SSL sertifikası artık bir tercih değil zorunluluk. Google arama motorunun yapmış olduğu yeni güncellemelerle SSL sertifikasına sahip olmayan siteler açılmayacak yada sitede hiçbir virüs bulunmamasına rağmen bu siteye güvenmiyorum uyarısı görüntülenecek tarayıcılarda. Dolayısıyla web sitenizin güvenilir bir web sitesi olmasına rağmen ssl sertifikasına sahip olmaması durumunda siteniz ziyaretçi kaybedebilir. Bu durum satış kaçırma, trafik kaçırma ile sonuçlanır, bu da site sahibi için maddi bir kayıptır. Günümüzde ssl sertifikası ile site kurulumu yapan pek az web tasarım firması var. Biz İnnova Web Tasarım ekibi olarak tasarlamış olduğumuz her web sitesine ssl sertifikası kurulumunu yapıyoruz. Web sitesini başka bir firmaya yaptırmış olan, web sitesi sahibi olup ssl sertifikası sahibi olmayanlara da sertifika temin ediyoruz.

SSL Sertifikası satın al

Neden SSL Sertifikası Satın Almalıyız?

Neden SSL sertifikası satın almalıyız, almazsak ne olur, SSL sertifikası nedir? Bu başlığımızda bu önemli soruları yanıtlayalım durumun ciddiyetini ve önemini kullanıcı diliyle anlamış olalım.

SSL Sertifikası Nedir?

SSL: Secure socket layer anlamına gelen güvenli giriş (soket) katmanı şeklinde açıklanır. Güvenli giriş katmanı sayesinde sitemizin uzantısı www.alanadiniz.com iken, https://www.alanadiniz.com şeklinde değişir. Bugünkü tarayıcı görünümünde sitenin adres satırında yeşil bir kilit görüntüsü oluşur. Bu görüntüye ait bir ekran resmini aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Kırmızı ile işaretlenmiş olan alan SSL sertifikası bulunan sitenin tarayıcıdaki görünümüdür. Kilit ikonu yeşildir. Kilit ikonu gri ise ssl sertifikası ile ilgili bir hata var demektir. Kırmızı ise ssl sertifikası yok demektir.

Bu katman, yeşil kilit ikonu sitemizin güvenli bir site olduğunu gösterir. Bugün özellikle e-ticaret sitelerinde şarttır. Birkaç ay sonra kurumsal sitelerde de şart olacak SSL sertifikası bulunmayan sitelere tarayıcınız sizi yönlendirmeyecektir. Özellikle Google arama motoru bu konuda çok dikkatli ve önemli çalışmalar yapmaktadır. Web site sahibi olanlara SSL sertifikası tanımlamak, Google arama motorunun yeniliklerini takip etmek zor gibi görünse de günümüz teknolojilerinde bunların şart olduğunu ve Google arama motorunun bu noktada gerçekten en doğrusunu yaptığını sizde göreceksiniz.

SSL sertifikası nasıl görünür

Neden SSL Sertifikası Almalıyız?

SSL sertifikasının görünümünü ve ilk bakışta neye yaradığını gördük. Sadece yeşil kilit ikonu için mi SSL sertifikası tanımlıyoruz peki? Asla değil. Bu sertifika ikonu sadece kullanıcıya görünen yüzü. SSL sertifikalı site demek kimlik bilgilerimizin, kart bilgilerimizin çalınmadığı, içinde virüs bulunmayan güvenilir bir site olduğumuzu gösterir. İnsanlar birini ilk tanıdığında onun dış görünüşüne bakarlar. Yüzüne bakarlar ondan aldığı hislerin ne olduğunu düşünürler. 6. hissi ile onun hakkında bir fikir edinir ve o günden sonraki davranışlarını ona göre şekillendirirler. Peki arama motorlarının indeksleme botları bunu neyle yapacak? 6. hisleri hatta hisleri olmayan tarama sistemleri yeni bir site ile tanıştığında ona nasıl güvenecek?

Zararlı bir siteye girip, onun virüslerini, hırsızlık yapan dökümanlarını kendi ön belleğine kaydedip yüzlerce kullanıcıya aktardığını bir düşünün. Bir webmasterın işlemiş olduğu suçu bilinçsizce başkalarına ulaştırıyor olmak bir arama motorunu ne kadar güvenilir kılabilir ki? Google arama motoru burada şunu demek istiyor, benim botuma güven ver bende seni milyonlarca kullanıcıya güvenle sunayım. Bu kadar basit. Sen bana güven ver ben sana güveneyim. Çok basit bir mantık aslında çokta gerekli. Hatta bana göre yıllar öncesinden var olması gerekiyordu. SSL sertifikası bulunan web sitelerinin arama motorlarında daha üst satırlarda yayınlandıklarını net olarak söylüyorum.

SSL Sertifikasını Nasıl Alabilirim?

SSL sertifikası satın almak istiyorum diyorsanız ve nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız hemen bizim irtibat numaralarımızı arayabilirsiniz. Standart web site kullanıcıları yada web site adminleri SSL sertifikasını satın alsa bile kurulumu profesyonellik gerektiriyor. SSL sertifikası satın almadan önce bizimle irtibata geçin ssl sertifikanızı hem satın alalım hemde kurulumunu yapalım. Kısa süreli bir işlemle SSL sertifikanızı aktif ediyoruz. Aynı gün içinde yeşil kilit ikonunun aktif olduğunu görebiliyorsunuz. Hemen satın almak için aşağıdaki irtibat numaralarından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mobil gsm numaramız 0532 683 13 43

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (18 votes)