Web Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Web Sitesi Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim? 

Web Sitesi Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim? Web Tasarım yaptırmadan önce web sitemi yapacak olan şirketi yada kişileri neye göre seçmeliyim ?

Merhabalar Değerli Ziyaretçimiz,

Web sitemize hoş geldiniz. İnnova Ajans olarak bizler Teknoloji ve İletişim sektöründe 5 yıldır hizmet veriyoruz, sektördeki tecrübe ve deneyimlerimizi paylaşmak adına bu makaleyi sizinle paylaşıyoruz.

Öncelikle tebrikler, yeni bir web sitesi yaptırmayı veya mevcut web sitenizi güncelleştirmeyi düşünmenize sevindik.

Bundan daha sevindirici olan ise ucuz web sitesi veya ucuz web tasarım gibi sorgular yazmadan önce web sitesi yaptırmadan önce nelere dikkat etmeliyim diye araştırmış olmanız 🙂

Sizlere madde madde web tasarımı yaptırmadan önce web tasarım firmasını neye göre seçmeniz gerektiğini aktarıyorum.

Web Sitesi Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Web Tasarımı Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim

Web Tasarımı Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim

 • Web tasarımınızı kesinlikle bir ajansa yaptırın, kesinlikle bilgisayar bölümü okuyan bir öğrenci veya bilgisayar öğretmenliği okumuş bir öğretmene yada herhangi bir şahsa yaptırmayın. Çünkü bu şahısların hayatını idame ettirmeleri sizin onlara ödeyeceğiniz web tasarım ücretlerine bağlı olmadığı için bir gün yarı yolda kalmanız büyük ihtimal, 5 yıldır öğrencilere, öğretmenlere, komşunun oğluna, kuzenine web tasarım yaptırıp, içine onlarca bilgi ve resim ekleyip tamamını kaybetmiş daha kötüsü Google aramalarında görüntülenen web tasarımının trafiğini kaybetmiş, alan adını kartvizit, broşürlerine yazdırıp reklamımı yapayım derken müşterilerini açılmayan web sitesiyle buluşturan işletme sahipleri gördüm. Şundan emin olabilirsiniz, bizler sizlerin ödediği web tasarım ücretleriyle varız, ücretinden ziyade bu mesleğin kutsallığının farkındayız.

 • Ucuz web sitesi!!! Hiç düşündünüz mü neden beklediğinizden daha ucuz ? Atalarımızın bir sözü vardır ucuz etin yahnisi kara olur. Tamda buna karşılık gelen bir açıklaması var. Ucuza yapılan web tasarımın ya Türkçe yönetim paneli yok sonradan resim ve yazı ekleyemiyorsunuz, ya hosting alanı sınırı çok düşük iki resim ekleseniz alanınız doluyor, belkide tasarım mobil uyumlu değil bazı cihazlarda sadece ana sayfa yazısı görünüyor, belkide aynı tasarım binlerce kişiye satıldı ve artık Google Arama Motorunun artık umursamadığı bir site haline geldi kopya kodlara dönüştü kodları.
 • Bu iki dışı güzel içi zehir olan tuzakları yemeyecek bir ziyaretçimiz olduğunuz zaten belli o yüzden kimlerle web tasarım çalışması yapmalısınız bunu konuşalım hemen.
Web Tasarımı Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarımı Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarım Çalışması Yaptıracağınız Zaman

 1. Kesinlikle Web Tasarım Ajansına web tasarım yaptırın.
 2. Size sunulacak web tasarım hizmetinin özelliklerini bilmek istediğinizi söyleyin.
 3. Ne kadar hosting alanı tanımlayacaklarını sorun
 4. İlk yıl web tasarımı yaptırdıktan sonra yıllık hosting veya alan adı + hosting ücreti ödeyeceğinizi sorun
 5. Web tasarımlarının Türkçe yönetim paneli olup olmadığını sorun
 6. Web tasarım size teslim edildikten sonra paneli nasıl kullanacağınız ile ilgili bilgi verilip verilmeyeceğini sorun, aşırı karışık ve kullanımı zor bir panelle karşılaşmayacağınızdan emin olun.
 7. Web tasarımınızın tanımlı olduğu alan adı üzerinden size kurumsal mail hesabı verip vermeyeceklerini sorun
 8. Daha önce çalışmış oldukları firmaların isimlerini sorun gerekirse bu firmalarla görüşüp memnuniyet durumunu öğrenin.
 9. Web tasarım firmasından hizmet verdiğiniz sektörle ilgili tasarım örneği verip veremeyeceklerini sorun.
 10. Web tasarımını kaç günde teslim edeceklerini sorun.
 11. Web tasarım ücretini nasıl ödeyeceğinizi sorun, cep telefonunuza mesaj göndermek isteyenlerden ve doğrudan sizden kredi kartınızı isteyenlerden uzak durun.
 12. Web tasarım sözleşmesi yapıp yapmayacaklarını sorun.
 13. Web tasarım hizmetine dair fatura kesip kesmeyeceklerini sorun.
 14. Bu soruların hepsine mantıklı ve net  açıklamalarla yanıt aldıysanız eğer o ajansa web tasarımınızı yaptırabilirsiniz.
 15. Piyasada 1000 tl nin altında fiyat veren yerlerden kesinlikle uzak durun. Doların yükselmesiyle beraber maliyetlerin yükselmiş olması bu rakamın altında fiyat veren yerlerle ilgili kuşkuya sebep olmaktadır bu konuda temkinli olun sizden ricamız.

İnnova Web Tasarım Reklam Ajansı olarak bizler uzun yıllardır web tasarım, eticaret sitesi, eticaret sitenizin ve web sitenizin android uygulamalarını yapıyoruz, internet reklamları ve seo çalışmaları yapıyoruz. Bu önemli hizmetlerimiz sizleri sektörünüzün devi yapmaya yeterde artar bile sizleri de İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı’na bekliyoruz. Bizlere vakit ayırdığınız için teşekkür ediyor bol kazançlar diliyoruz…

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)