Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?, Web Tasarım Neden Önemli? Web Tasarım Nasıl Yapılır? Web Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Web Tasarım Süreci, Web Tasarım Hakkında Detaylı Bilgi, Web Tasarımı Hakkında Bilgi Arıyorum, Web Tasarımı Yapan Firmalar, Web Tasarımının Yapılması Zor mu? Web Tasarım Ne İşe Yarar?

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?

Teknolojiyle beraber zamanın çok hızlı aktığı, verilerin, bilgilerin, konuşmaların, ürün ve hizmetlerin, reklamların ve iletişimin adeta savrulduğu günlerdeyiz. Gün geçmiyor ki bu hızla gelişmeye devam eden teknoloji ve bilgi yoğunluğuna bir şeyler daha eklensin. Özellikle pazarlama, reklam ve ticari faaliyetler için oldukça önemli gelişmeler kaydedilen son yıllarda hemen hemen dikkatimizi çeken en önemli detay ise web siteleridir, web tasarımlarıdır. Geçmiş pazarlama tekniklerinin yavaş yavaş geride bırakıldığı bu son günlerde oldukça popüler olan web siteleri; işletmeler ve bireysel tanıtım yapan kişi ve kurumlar için kurtarıcı oldu. Peki, amacına uygun web sitesi tasarımı nasıl oluşturulur? Web sitesinin istenilen kitleye ve hedeflere ulaşması web sitesinin tasarımı ile sağlanır. Oluşturulan sitenin içerik, tasarım, web sitesi içeriğine koyulacak olan reklam ve linkler gibi unsurların iyi bir şekilde tasarlanması ve harmanlanması ise hedefe ulaşmak için gerekli olan en temel detaylardır.

Peki web tasarımı nedir? İyi bir web tasarım nasıl olmalıdır? Firmalara sunduğu avantajlar nelerdir?

Web Tasarım Nedir

Web Tasarım Nedir

Web Tasarımın Tanımı

Web tasarım; kişi ya da kurumların kurumsal kimliklerinin yansıtılması ve mevcut faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamlarında yayınlanan online sistemlerin oluşturulma sürecine denilmektedir. Aynı zamanda web tasarımı; ürün veya hizmetlerin veyahut kişilerin çeşitli reklam ve tanıtımlarını yapmak, bunun yanı sıra çeşitli eğitici ve öğretici bilgiler sunmak amacı ile gerçekleştirilen çalışmaları kapsamaktadır.

İyi bir web tasarım için olmazsa olmaz kuralları ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Sadelik,
 • Kullanışlılık (ziyaretçinin aradığı bilgiyi bir veya iki tıkla bulabilmesi),
 • Site içerisinde karmaşık renk dizaynlarından ziyade iki ya da üç farklı rengin harmanlandığı çizgilerin kullanılması,
 • Site içesine yerleştirilen modüllerin kolay kullanılabilir olması,
 • Temiz içeriğine sahip olması yani siteye girildiğinde ek bir yazılıma ihtiyaç duyulmaması,
 • Site içeriği ile alakalı anahtar kelimelerin doğru yerlerde kullanılması.

Yukarıda sıralanan kurallar göz önüne alınarak hazırlanmış bir web sitesinin amaca ulaşması hiç de zor değil. Web tasarımının firmalara sağladığı amaçlar ise şunlardır;

 • Dünyanın her yerinden müşteriye ulaşma imkanı,
 • Yenilik ve gelişmeleri ek maliyet olmaksızın duyurabilme imkanı,
 • Diğer reklam ve pazarlama tekniklerine göre daha düşük maliyetle çalışma,
 • Sektördeki diğer firmalarla daha güçlü rekabet edebilme imkanı,
 • Günün her saati satış yapabilme,
 • Müşteri potansiyelini arttırma.

Yukarıda da sıralandığı üzere web tasarım; firmalar açısından hem düşük maliyet, hem de gelir arttırma da önemli bir yenilik olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnnova Web Tasarım Ajansı profesyonel web tasarımlarında, html tasarımlarda ve eticaret tasarımlarında 5 yıldır olduğu gibi bundan sonrada hizmetinizde…

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (2 votes)