Web Tasarım Ofisi

İnnova Web Tasarım Ajansı’nın Web tasarım ofisi konulu bugünkü yazısına hoş geldiniz. İnnova Web Tasarım olarak bizler tüm Türkiye’ye web tasarım ofisi hizmetleri veriyoruz. Bu günkü konumuzda web site tasarım ofisi arayan, web tasarım ofisi açmak isteyen, web tasarım ofis ortamını merak edenler için bilgi paylaşımı yapıyoruz.

Öncelikle web site tasarım ofisi açmak isteyen girişimci ruhlu web tasarımcılarımıza biraz ışık olmak istiyorum. Bilgisayar mühendisliğini okudunuz, kurumsal mail tanımlamaktan tutun, html kodlama, php yazılım, bilgisayar donanım ve yazılım parçalarını iyice öğrendiniz. Ofis programları ve adobe programlarına hakimsiniz grafik biliyorsunuz yada grafik tasarım becerisine güvendiğiniz arkadaşlarınız var. Hemen bir web tasarım ofisi açmam ve artık kendi paramı kazanmam lazım diye düşünüyorsunuz. Harikasınız… Peki herşey tam mı ? Hiç eksik yokmu ? İyi bir web tasarım ofisi sahibi olmak için başka neleri bilmek gerekiyor biliyor musunuz ?

Web Site Tasarım Ofisi

Web Tasarım Ofisi

Sorularımızın cevaplamaya başlayalım

Emeğinize saldıracak yeni yetme iş bilmeyen kendini iş biliyor sanan emek hırsızlarına karşı kendinizi hangi kanunlarla koruyacağınızı biliyor musunuz ? Web tasarım isteyen müşterilere nasıl ulaşacağınızı ? Ulaştığınız müşterilerin sizin emeklerini hiçe saymalarını nasıl önleyeceğinizi ? sürekli dolandırılma hikayeleriyle kendini acındırıp tasarımı aldıktan sonra bir daha asla telefonunuzu açmayan kişilerin sizin karşınıza da çıkacağını biliyor musunuz ?

Vergilendirme nasıl oluyor?

Peki ya Türk ticaret kanunlarımızın nezninde kazancınızın yüzde 33’ünü vergi ve gelir vergisi olarak ödemeniz gerektiğini biliyor musunuz ? Bu vergileri ödeyebilmek için muhasebeci tutmanız gerektiğini ve muhasebe ücretlerini ? Bu muhasebeci maliye ile bağlantımızı devam ettirsin diye ortaya çıkacak  olan damga vergilerini ? Evet değerli web tasarımcı kardeşim web tasarım stüdyosu açmadan önce tüm bu faktörleri düşünmelisin. Bunların üstüne yakın çevrenizin, bilgi, beceri, hedef kitle sahibi oluşunuzu kıskanacak olan eş dost ve o güne kadar dost sandığınız kişilerin varlığını görmeye katlanabilecek misiniz ?

İşi bittikten sonra rakipleri veya çevresi de sizin yaptığınız güzel web tasarımlardan faydalanmasın diye kendi web sitesinden memnun olduğu halde sizi kötüleyen eski müşterilerinize nasıl tahammül edeceksiniz ? İşletmeciliğin metanet, web tasarım ofisi açmanın da zeka ve teknoloji bilgisinden daha fazlasına sahip olmanız gerektiğini biliyor musunuz ? Belkide bilmiyorsunuz fakat artık biliyorsunuz.

Gözünüzü korkutmak değil maksadımız belkide siz bu iş için ideal kişisiniz önerimiz sadece dikkatli olmanız ve gece yarılarına kadar verdiğiniz emeği başkalarına harcatmamanız. Eğer bu gücü kendinizide bulamıyorsanız eğer web tasarım ofisi açmak yerine iyi bir web site tasarım ofisinde güzel bir maaşla çalışabilir veya web tasarım personelini kendi ekibine katmak isteyen güçlü bir firmada çalışarak vergilerden, kıskançlıklardan ve emek hırsızlarından kendinizi koruyarak yine web tasarım mesleğine devam edebilirsiniz. Web tasarım ofisi sahibi olmak artık eskisi kadar kolay ve kazançlı değil. Bu makalemi sizlere en içten ve en samimi duygularımla edindiğim tecrübelerimle yazıyorum.

"<yoastmark

İnnova Web Tasarım Ofisi

İnnova Web Tasarım Ofisi’nin en eski metin yazarlarından biriyim, işletme sahibimiz çok yardımsever, güler yüzlü ve bizleri incitmiyor. Ulaşmamız gereken teknolojiler elimizin altında, ferah ofis ve annemizin mutfağından daha iyi yemek molaları… Fakat piyasa o kadar sert ki piyasa o kadar acımasız bir piyasa ki onunda bazen yüzünün solduğunu ve işinin haricinde binbir gereksiz stresle ilgilenmek zorunda kaldığını görebiliyoruz. Mesele sadece bizlerin sigortası ve vergiler veya müşteriler değil emin olabilirsiniz.

Bunlar bilinçsizce web site tasarım ofisi açtığımızda karşılaşabileceğimiz ve dikkat etmemiz gereken hususlardı.

Şimdi web site tasarım ofisi neler yapar nasıl bir ortamdır bunlardan bahsedelim.

Web Site Tasarım Ofisi denilince aklımıza bilgisayarların kameraların, programların, hangi dilden konuştuğunu bilemediğiniz genç ve ilginç çalışanların bulunduğu, kulağında kulaklık elinde klavye klavye seslerinin havada uçuştuğu bir ortam hayal edebilirsiniz, hemen hemende buna benziyor. Sürükleyici çalışmaları, yapıp yok ettiği grafikleriyle yemeklerini bile masasında yiyen gençler. Bu gençlere stres olduklarında, bilgileri yetersiz kaldığında hemen müdahele eden ve bilge kişiliğiyle az ve öz konuşan eski web tasarımcı ve hayattan kesinlikle ders almış bir abi yada ablanın arada bir masaları dolandığı bir ortam. Ara sıra onların arasına karışıp şakalaşan ve sürekli selfi yapan her anı kamera kaydına veya bir fotoğraf karesinde ölümsüzleştiren fotoğrafçı…

Evet web site tasarım ofisi ortamları bazen çok çileli bazen eğlenceli ama her zaman hayatın ta kendisi…

Kendi başarı ödülünüzü kendinizin vereceği, siz beğenmezseniz eğer kesinlikle müşterinizin beğenmeyeceği sanatları sergileyeceğiniz teknoloji ortamıdır web tasarım ofisi. Bizler İnnova Web Tasarım Ajansı ekibi olarak Web Tasarım Ofisimizdeki her anı seviyoruz. Mutluluk, başarı, başarısızlık… Kazanç veya kayıp… Bizler bu mesleğin kutsallığını ve ofisimizin değerliliğini biliyoruz, merdiven altı, iki lafı bir araya getiremeyen, genç kızların alımlı sesiyle hayal ürünleri satmaya çalışanlara inat ve her geçen gün daha büyük bir azimle devam ediyoruz çalışmalarımıza. Çalışmalarımız tüm Türkiye de devam ediyor. Her şehirde şubemiz olmasada İstanbul ve Afyonkarahisar Şubelerimize yakında Ankara web tasarım ofisimizi de ekleyerek yolumuza devam edeceğiz.

Web tasarım ihtiyaçlarınız, soru ve önerileriniz için web tasarım yaptırmak için 0532 683 13 43 nolu hattı arayınız…

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (10 votes)