Web Tasarım Firması Seçmeden Önce

Web Tasarım Firması Seçmeden Önce Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir ? Web Tasarım Firması Seçmeden Önce nelere dikkat edilmeli? Web Tasarım, Reklam Ajansı, Eticaret  Yazılımları, Video Reklamları, Sosyal Medya Yönetim hizmeti veren ajanslar… Evet değerli ziyaretçilerimiz tüm bu hizmetler bir işletme için hayati bir önem taşıyor. Bu hizmetlere aktardığımız ücretler bizim emeğimizin karşılığı, sizler istiyorsunuz ki emeğinizin karşılığı olan ücretler boşa gitmesin. Bizde sizler için en uygun yönlendirmeleri yapmak istiyoruz çünkü emekleriniz bizim için çok önemli.

Uzun yıllardır web tasarım, eticaret sitesi, internet reklamları, seo çalışması konusunda sosyal medya reklamları, internet reklamları konusunda hizmet veriyoruz. Farklı hedef kitleler, farklı sektörler, farklı rakipler, farklı müşteriler tanıdık, farklı reklam trendleriyle dönemin en tarzı en hesaplı hizmetlerini vermeye çalıştık. Birçok tercübe ve fikir edindik eğitim hayatımızdan sonra bu bilgi, beceri ve tecrübeleri size verdiğimiz hizmetlere yansıtma gayretinde olduk her daim. Bu bilgilere ve tecrübelere dayanarak.

Web tasarım, reklam, yazılım veya eticaret tasarımı yaptıracağımız ajanslara karar vermeden önce araştırmamız gereken ve bilgi sahibi olmamız gereken bazı şeyler var.

Web Tasarım Firması Seçmeden Önce

Web Tasarım Firması Seçmeden Önce

Web Tasarım Ajanslarını Araştırırken,

Bir ajansın öncelikle web sitesinin alan adını isteyin. Web sitesinin kullanışlı olup olmadığına, sitelerinin mobil uyumlu olup olmadığına bakın (mobil uyumlu tasarım nasıl anlaşılır sorusunu mobil uyumlu web tasarım isimli yazımızda paylaştık tıklayınız). Alan adının yaşına ve web sitesinin sunucusuna bakın (who is sitelerinden sorgulama yapabilirsiniz). Firmadan mutlaka referans ve örnek çalışma isteyin, size nasıl bir çalışma yapacaklarını önceden anlamaya çalışın. Birkaç farklı numaradan arayın ve her aradığınızda farklı konuda soru yöneltin.

Mesela web sitesini veya eticaret sitesini kaç tl yaptıklarını, daha sonraki aramada tasarımdan sonra teknik destek verip veremeyeceklerini sorun gibi. Web sitelerinin ssl sertifikası var mı buna bakın bunu nasıl anlayabileceğinizi aktarayım sitenin uzantısı https:// şeklinde başlar tarayıcının adres satırında, diğer önemli bir konu sitelerinin alexa değeri, ülke sıralaması. Bazı ajansların kendi sitelerinin ülke sıralamaları bile yok iken müşterilerimize seo çalışması vaad ettiklerini ve firmamızı kötüleyerek müşterimizi tatlı dille ücret alana kadar kandırmaya çalıştıklarını çok gördük. Hiçbir zaman web tasarım, eticaret tasarımı, seo çalışması konusunda kurumsal olmayan yeni açılmış ajanslarla çalışmayın. Bu tarz yerler henüz kendileri bile gelecekte var olup olmamak istediklerine karar vermiş değildir. Şunu diyebilirsiniz nasıl olurda bir şirket kurulurda gelecekte var olmak istemez, malesef bazı ajanslar kısa sürede büyük paralar elde ederek kısa sürede on yılda kazanacağı parayı kazanmayı hedefleyip sonra kapatıp hayatı boyunca rahat etmeyi hedefliyor çok iyi düşünün ve bu tarz yerlere paranızı kaptırmayın.

web tasarimi yaptirmadan once

Uzak Durun!

Uzak durmamız gereken ajans çalışanları çeşidi de şu tip çalışanlardır; mevcut çalıştığınız ajansı sürekli kötüler, sürekli bir kusur bulmaya çalışır ve aynı işi daha ucuza yapacağını iddia eder durur. Profesyonel bir web tasarım veya reklam ajansı tanıdığı tanımadığı ajansları kötüleyerek değil kendi farkını ortaya koyarak sizlerle çalışmak istemeli. Ahmet bey veya Mehmet bey ben mevcut çalışmaları yapacağım artı şu şu hizmetler bizim ayrıcalığımız gibi ek hizmet bilgileri verebilmeli, sorduğunuz hiçbir soruda takılmamalı, ne isteseniz evet dememeli, almak istediğiniz hizmet web tasarım ise kendi web tasarımları var mı kaliteli mi buna bakmalıyız. E-ticaret sitesinden bahsediyorsak e-ticaret tasarım örneklerini, seo çalışması konusunda hizmet almak istiyorsak söz konusu firmanın kendine ait arama motorunda yayınlanan anahtar kelimelerini istemeliyiz, bunun gibi ip uçlarıyla doğru ajansa ulaşabiliriz.

Web Tasarım Yaptırmadan Önce Doğru Web Tasarım Firması Seçin

Bu önemli testleri geçen bir ajans ilk günden ilk haftadan veya hizmete göre ilk aydan itibaren sizler için dikkat çekici şeyler yapmaya başladıysa eğer bu andan itibaren hiçbir söylenti ile mevcut ajansınız ile aranızı açmayın, her yeni seçtiğiniz ajansta önce elinizi cebinize atmanız gerektiğini unutmayın. Önce yayınlayalım sonra ödeme yapın tarzında konuşan ajanslarında hiçbir zaman kurumsal ve profesyonel olabileceklerine inanmayın. Kendi sitelerinin trafiğini artırmak isteyen ajanslar çift taraflı kazanç elde edebilmek için bazen sizleri ilkin yayınlayıp veya işinizi yapıp sonra ücret alma teklifi sunuyor ki bu durum bu ajansın profesyonel olmadığını ve çift taraflı kazanç elde etmeye çalıştığını gösteriyor.

Sizin bilgilerinizi paylaşacakları site sizin firmanızın tarzına uygun olmayabilir. Üzerinde cinsel ürünler veya yoğun şekilde zayıflama ve benzeri ürünlerin reklamlarının yayınlandığı siteler olabilir. Bu sizin imajınızı zedeleyebilir. Siteyi görmeden ücretsiz reklam vermek için firmanızın bilgilerini paylaşmayın. Hayatın değişmez kaidesidir bu karşılıksız hiç bir şey olmaz. En başında açık  açık tüm şartlar konuşulmalı ve ajans size şu iş için şu ücreti şu gün şu kadar alacağız işinizi şu günde şu şekilde teslim edeceğiz demeli ve buna uymalıdır. Başta sözleşmeler yapılmalı her iki taraftan biri bu sözleşmeye uymadığında işin mahkemeye taşınacağını bilmeli.

Ne ajans çalışanları emek kaybına uğrasın ne ajansların hedef kitleleri para kaybına sebep olmaktadır. Biz sektörümüzde problem yerine daha hızlı ivme hedefleyen idealist bir ajans zihniyetine sahibiz. Sizlerle naçizane fikirlerimizi paylaştık yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ediyor tüm hayatınızda sağlıklı huzurlu mutlu bol kazançlı olmanızı diliyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

 

5/5 - (1 vote)